Môže dostať zlatého stafylokoka aj moja ročná dcéra?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

pred 2 týždňami mi zistili v hrdle zlatého stafylokoka. Nemám žiadne príznaky, mala som len zväčšenú uzlinu. Užívala som antibiotiká, ale bohužiaľ nezabrali.

Môže dostať odo mňa zlatého stafylokoka aj moja ročná dcéra?

Mám jej dať urobiť výter?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa ste antibiotiká užívať nemuseli, nakoľko ste nemali žiadne klinické ťažkosti. Tým pádom ste pravdepodobne ani neboli a nie ste infekčná.

Zlatý stafylokok môže byť pokojne súčasťou Vašej bežnej flóry nosa a je to tak úplne v poriadku. Výter nie je potrebný robiť nikomu z Vášho okolia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas