Je kvôli zlatému stafylokokovi nutné vyberať mandle?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

mám hrčku za uchom, je to zväčšená uzlina. Bola som s tým na ultrazvuku. Doktorka mi urobila výter z krku, nosa a vzala mi krv. Krv bola v poriadku, len z výteru hrdla mi vyšiel zlatý stafylokok. Predpísala mi Medoclav 1g, užívala som ho každých 12 hodín po dobu 7 dní. Výter opäť vyšiel pozitívne. Doktorka povedala, že nie je iná šanca, len vybrať mandle. Nemám žiadne ťažkosti, okrem spomínanej zväčšenej uzliny.

Naozaj sa s tým už nedá nič robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

zlatý stafylokok nie je indikáciou na vybratie mandlí, nález je potrebné riešiť s ORL.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková