Môže dýchanie rozšírených plesní v rohoch a po stenách spôsobiť zdravotné komplikácie?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

máme dvojročné dieťa a 7 mesačné bábätko. Manžel odstráňujú v domácnosti plesne.

Môže dýchanie rozšírených plesní v rohoch a po stenách spôsobiť zdravotné komplikácie?

Počula som, že keď sa to raz dostane do plúc, tak sa toho už dá ťažko zbaviť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, plesne sú škodlivé. Je vhodné ich odstrániť čím skôr. Môžu spôsobovať rôzne ochorenia z dlhodobejšieho hľadiska (alergia, ochorenie pľúc).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas