Môže mať môj syn autizmus?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom môjho trojročného syna. Boli sme u doktorky na prehliadke a poslala nás na neurológiu. Na výmenný lístok napísala, že má poruchu reči a autizmus.

Synček predtým rozprával pár slov a teraz každý deň povie niečo nové a už začína rozprávať aj vety. Keď je medzi deťmi, tak je chvíľu utiahnutý, ale potom sa s nimi začne hrať. Cudzích ľudí v meste sa nebojí, iba sa ich hanbí a usmieva sa. Ale keď k nám príde niekto koho nepozná, tak plače, trucuje. Po chvíli sa oťuká.

Keď som toto povedala pani doktorke, tak nám napísala toto do papierov.

Môže mať autizmus?

Je niečo, čo nám môžete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si spraviť tento dotazník, ktorý cielenými otázkami na rodiča vyhodnocuje riziko PAS (poruchy autistického spektra) u dieťaťa.

Výsledok Vás pomerne dobre nasmeruje k ďalšiemu postupu.

M- CHAT: https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas