Môžem 9-týždňovej dcérke urobiť proti kašľu zábal s kačacou masťou?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moja 9-týždňová dcéra má už 3. týždeň vlhký a občas dusivý kašeľ. Užívala Bronchipret, teraz už vyše týždňa Fenistil a Stoptussin po 2 kvapky 3x denne. Kašeľ však nejako neustupuje. Síce nekašle stále - možno tak 7x do dňa. Teploty nemá, len ráno je trošku zahlienená. Noštek jej odsajem a vyplachujem Libenarom, soplíky nemá.

Môžem jej proti kašľu urobiť zábal s kačacou masťou?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašlanie 7x do dňa nie je pre mňa dôvod na nejakú špeciálnu liečbu, teda ak dcérku nevysiľuje, je inak spokojná. Zbytočne jej dávate lieky, ktoré nepotrebuje. Zábal robiť môžete, nemá však štúdiami overený význam. Ak má citlivú kožu, môže zareagovať vyrážkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas