Nepije moje 11 mesačné dieťa veľa umelého mlieka?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

syn má 11 mesiacov a nedávno som ho odstavila od dojčenia. Pred kúpaním má mliečno-cereálnu kašu zo 150 ml vody. Následne ho okúpeme a dám 200 ml mlieka (zo 180 ml vody). Zaspí o 19tej, potom sa zobudí o 23tej. Vypije rovnaké množstvo a potom o 4tej 170 ml mlieka (zo 150 ml vody). Cez deň už mlieko nepije.

Má raňajky, desiatu, obed, olovrant a na večeru spomínanú kašu.

Je jeho jedálniček v poriadku?

Nepije veľa mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to veľa. Niektoré deti vyžadujú aj nočné pitie, aj keď v tomto prípade je to skôr zvyk.

Po roku by som aspoň 1 nočné papanie určite vynechala. Potreba mliečnych pokrmov sa tam totiž znižuje na 300-350ml/deň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas