Mám bradavice alebo kurie oká?

26. máj 2021

Neviete náhodou čo to je??? Bradavice, kurie oká či iné výrastky??? Dosť to bolí na dotyk a aj keď kráčam ma to brutálne bolí.... Hrozne to je najmä ráno a zhoršuje sa to keď sa mi spotia nohy... A keď si obujem topánky tak mám buď pocit že mi opuchla noha, alebo sa zmenšila topánka🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ už 2 mesiace to riešim a vypaľujem tek. Dusíkom ale nič nepomáha... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

1xenia1
26. máj 2021

Smer kožné môže to byť pokojne pleseň a tej sa voľne dostupnými prípravkami ťažko zbavíte

stanulienkat
26. máj 2021

Na plesen to nevyzera. Kurie oko ma v strede taku ciernu bodku- koren. Toto zatial vyzera ako obycajny otlak. Ale chod radsej na kozne.

lasona
26. máj 2021

Je to Kurie oko ( odtlak) vzniká z príliš veľkého tlaku, okolo je prítomná hyperkeratoza ..čiže pravdepodobne mala topánka , ktorá tlaci, treba väčšiu..pokiaľ sa to opakuje tak pravdepodobne môže byť problém aj so spadnutou klenbou .treba poriešiť ortopedicku vložku...po čase by sa to malo upraviť
Kurie oko na začiatku nemusí mať čiernu bodku..sú rôzne typy kurieho oka...toto čo máte nie je bradavica...ta vyzerá úplne inak

lasona
26. máj 2021

Pokiaľ nezmeníte veľkosť topánočky, tak nepomôže ani tekutý dusík...bude sa to robiť stále...noha jej veľkosť sa vekom mení...nepracuje dobre cievny a lymfatický systém, nohy často opuchaju, skúste si zastať na papier obkreslite ho a vystrihnúť a papier vložiť do topánky, tak kde sa zohne tak to značí že je to proste nevhodná veľkosť

iwka_77
26. máj 2021

Zašla by som si proste na kožné, tam ti presne povedia, čo to je a ako s tým bojovať. No skús si kúpiť aj iné topánky, tak aby mali nohy max pohodlie

sandrika1986
26. máj 2021

Povedala by som, ze je to kurie oko..

evkamotka
26. máj 2021

Muzovi sa taketo robi a kozna povedala, ze je to kurie oko. Donutila som ho obkreslit si na papier svoju nohu a nasledne som mu prilozila vlozku z topanky, co nosi. Presne tak, uzka obuv (a to boli tenisky). Nechcete skusit barefoot? Tie sa vyberaju presne podla velkosti nohy, nie len jej dlzky ale aj sirky (okrem inych parametrov)

mondolina
26. máj 2021

choď na pedikúru, tam ti to ošetria

lasona
26. máj 2021

Inak mám skúsenosť že niekedy ani kožný lekár nevie rozlíšiť kurie oko od bradavice...popozerajte si referencie na dobrú pedikerku ta vám pomoze

autor
26. máj 2021

tie topánky by som mohla vyskúšať, ale nemyslím si, že je to tým...lebo oni vznikli po tom čo som bola v nemocnici, (na kyretáži) a tam som behala bosá na sále aj v sprche, tri dni potom sa mi začala tvoriť tá veľká a odvedy sa mi to len rozširuje po celej nohe:( a navyše topánkami to asi nebude, lebo následne som dostala kovid takže som 4 týždne bola zavretá doma,.. to mi prepuklo úplne (a topánky som žiadne nenosila) teraz som znova doma, a po záhrade behám v šľapkách ktoré sú voľné, iba keď idem do obchodu nazúvam topánky... ale tie ,,veci" mám na nohe stále už 3 mesiace sú tvrdé, bolia na dotyk (aj keď kráčam) a navyše sú to také vydúrené hrbolčeky, že aj keď mám ponošky tak pekne vidno kde je ten hrbol...

anulienka30
26. máj 2021

dcerka mala bradavice....nejako podobne to vyzeralo....bud bezte koznej - vypalit to dusikom...alebo si zozente lastovicnik (v tomto obdodi je ho vela a to zabera najlepsie), alebo som davala dcere kolodium forte