Poradíte ohľadom stravy 10 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
15. jún 2020

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov a je na UM Nutrilon HA 2.

Dokedy musí piť toto mliečko?

Dávam jej 4 jedlá denné + 2x denne umelé mliečko( na raňajky 180 ml a na večeru 210 alebo 180 ml).

Je to dostatočné množstvo?

Raňajkuje mliečko, desiatu má výživu, ovocie alebo biely jogurt nesmotanový 3,5 %, na obed mäsový alebo zeleninový príkrm. Na olovrant ovocie, pečivo, jogurt a na večeru kašu (ovsenú, kukuričnú, pohánkovú, ryžovú, pšenovú) a pred spaním mliečko.

Je to správne stravovanie?

Pediatrička nám povedala že jej môžem dávať už aj kravské mlieko 3,5% aj do príkrmov a neskôr čisté. Zatiaľ som jej nedala, všade som sa dočítala že až od roka sa odporúča.

Môže aj zápražku do polievok?

A mliečne polievky?

Dcérka cez deň skoro vôbec nespáva, ale prespí celú noc aj 10 hodín.

Je to v poriadku, ako ju prinútiť spať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stravovanie je v poriadku. Ja odporúčam kravské mliečko až po 12. mesiaci. Do varenej stravy už pokojne.

Na pitie odporúčam do 3 rokov umelé mliečko, ale už po tom roku je v podstate možné dávať aj kravské, ale teda odporúčané je mliečko pre deti, teda umelé mliečko.

Zápražku dieťatko môže a mliečne polievky po 12. mesiaci.

No ako prinútiť bohužiaľ neviem, skúste kočík, inú miestnosť, ukladať ju skôr ako je unavená. Neviem v čom je u dcérky problém a teda ani Vám neviem poradiť niečo iné ako skúšať ju uspať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas