Prečo má dcérka začervenané viečka?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

dcéra má už niekoľko dní začervenanú pokožku viečok. Najprv som si myslela, že ide o silnejšie prekrvenie. Teraz sa mi zdá, že ich má aj mierne opuchnuté. Dnes jej záhyb na jednom spodnom viečku dokonca zakrvácal.

Je to v poriadku?

O čo by sa mohlo prípadne jednať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň

vidím, že dcérka má aj novorodenecké akné a seboroickú dermatitídu v obočí a nad obočím. Takže to bude súvisieť s tým.

Treba ju kúpať denne, tváričku umývať s bavlnenou plienkou a s prípravkom Babe. Na akné môžete potierať odvar zo slabého čierneho čaju.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas