Prečo má 11 mesačná dcérka začervenané ďasná pod prvými zúbkami?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

11 mesačná dcérka má 6 zubov - 2 spodné, 2 horné stredné rezáky a aj 2 horné bočné rezáky. Problém nastal pri tých spodných rezákoch. Má pod nimi začervenané a opuchnuté ďasienka.

Začervenané sú iba pod tými rezákmi a nie v okolí.

Môže ísť o nejaký zápal alebo infekciu zubov?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

musela by som to vidieť. Môže ísť o lokálny zápal spôsobený tým, že v danej oblasti sa vám zúbky zle čistia.

Možno ide aj o začervenanie súvisiace s prerezávaním susedných zubov. Ak problém naďalej pretrváva, poprosím o fotografiu.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk