Prečo máva moja trojročná dcérka bolesti hlavy?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra mala už 3x silné bolesti hlavy, pri ktorých mala zvýšenú teplotu. Na druhý deň jej to prešlo. Dala som jej Paralen.

Má slzavé očká, hnačku a ani soplík nemá. Papá pekne, ale pije málo vody. Asi 2 - 3x do mesiaca jej tečie z nosa krv. Na ORL povedali, že má tam
chrastičku.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť hlavy je typickým sprievodným príznakom zvýšenej teploty - typické najmä v prvých dňoch teploty.

Niektoré deti pri teplote vracajú, iné halucinujú, sú svetloplaché. Naozaj tie symptómy (spolu s bolesťou hlavy) sa často objavujú.

Ak by boli bolesti mimo zvýšených teplôt bolo by vhodné prešetrenie detským neurológom na vylúčenie patológie CNS.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas