Sú antibiotiká Unasyn rezistentné na penicilín a nezaberajú pri liečbe E.coli?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

6 mesačný synček horúčkoval, mal vysoké CRP a boli mu hneď nasadené antibiotiká Unasyn. Výsledky z labáku - E.coli v moči. Pediatrička povedala, že antibiotiká sme nasadili na túto baktériu dobré.

Lenže synček mal aj dva kontrolné odbery moču po dobratí Unasynu (7 dní) pozitívne na E.coli, znovu sa mu zdvihla teplota. Teraz má nasadený Zinnat.

Hľadala som na internete a našla som túto tabuľku. Podľa nej sú E.coli rezistentné na penicilín.

Boli antibiotiká Unasyn zvolené nevhodné, keďže sú penicilínové?

Mal by Zinnat zabrať lepšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

to presne závisí od citlivosti aká vyšla z moču konkrétneho prípadu - na čo konkrétne je tá baktéria, ktorá sa vyšetrila z moču citlivá. Teda riadime sa podľa výsledkov moču.

Ak sa dávajú ATB pred výsledkom moču, tak sa zvykne ordinovať v prvej línii naozaj skôr Zinnat.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas