Sú antibiotiká vhodné pre moje dieťa?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

syn má 6 rokov, 22 kg a je už mesiac vkuse chorý. Začalo to nádchou, pokračovalo hnisavým výtokom z očí. Na ten dostal Uniflox. Neskôr mal teploty - najviac 40,2°C. Pripojil sa neustály dusivý kašeľ. Lekár mu predpísal Amoksiklav. Jeho stav sa zlepšil, ale dva dni po skončení užívania antibiotík sa choroba vrátila. Objavila sa u neho nádcha so zelenými hlienmi, opäť horší kašeľ, teplota a nakoniec aj výtok z očí. Išli sme na ORL, zobrali mu výter, ale opäť mu lekár "naslepo" predpísal antibiotiká Suprax 200. Z kultivácie nakoniec vyšla baktéria haemophilus influenzae. Pripájam aj výsledky z kultivácie.

Sú tieto antibiotiká na túto baktériu vhodné?

Ktoré antibiotiká by boli vhodné, že by som len požiadala lekárku o recept?

Ďakujem

Dobrý deň

áno, mali by byť tieto antibiotiká citlivé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas