Sú takéto stavy u detí po operácii slepého čreva v poriadku?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

môjho 11-ročného syna operovali na zápal slepého čreva. Operácia to bola klasická, má aj vývod z rany. Mal to už dosť zlé, objavil sa mu aj hnis v brušku. Druhý deň po operácii mal ešte stále teplotu a dostáva veľmi silné antibiotiká. Večer začal vracať zelené zvratky, od večera do obeda 7x. Plus má tvrdé, opuchnuté bruško a pociťuje nevoľnosť.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to normálne. Je to skôr ukazovateľ nepriechodnosti čriev po operácii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas