Komplikácie po operácii slepého čreva. Čo mám robiť?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vo februári ma operovali na akútny zápal a zároveň prasknuté slepé črevo. CRP pred operáciou bolo 200.

Týždeň som bola v nemocnici. Po týždni som si doma kýchla a zrazu som mala na pravej strane veľký opuch a bolesti spojené so zápchou. Išla som na pohotovosť, kde si ma nechali a robili mi drenáž. Bola som tam vyše týždňa.

Som mesiac po operácii a na pravo vedľa toho, kde mi tú drenáž robili, mám ešte stále opuch a to miesto je tvrdé.

Čo mám robiť?

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

v niektorých prípadoch majú pacienti po operáciách komplikácie.

Ak je uvedené miesto tvrdé a opuchnuté, tak najvhodnejšie je zrealizovať sonografické vyšetrenie, aby sa zistilo, či tam nie je nahromadená tekutina alebo hnis.

Z výživových doplnkov by som Vám odporučila užívať Wobenzym, ktorý pomáha hojiť rany, zmierňuje pooperačné opuchy a skracuje dobu rekonvalescencie po zákroku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková