Sú vyrážky na tvári u bábätká alergickou reakciou na čučoriedky?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

moja plne dojčená dvojmesačná dcérka má ekzém - vyrážky na tváričke. Ako som obmedzila histamín, tak je to lepšie. Máme aj masť od kožnej, ale moc jej tie kortikoidy dávať nechcem. Radšej sa obmedzím v strave.

Včera som zjedla asi 200 g čučoriedok. Následne sa malá vyhodila viac.

Môže to byť alergická reakcia na čučoriedky?

Akú stravu mi odporúčate pri takomto probléme u bábätká?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nedá sa povedať presne akú stravu. Vy si musíte odsledovať presne ako teraz tie čučoriedky. Ekzém u jedinca ovplyvňuje najmä vysokohistamínová strava.

Čo však určite obmedzte sú citrusy, kakao, alkohol, rajčiny, zeler, silné koreniny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas