Trojročná dcéra ešte nehovorí súvislé vety. Mali by sme ísť za logopédom?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

máme trojročnú dcérku, ktorá ešte nepovie daj mama, alebo poď sem úplne. Teda jednoduché slová, ktoré by spojila.

Povie len slovo napríklad plienka. Nepovie mi daj dolu plienku, ale len plienka. Vie zvieratká, počítať po slovensky a aj po anglicky. Slová vie všetky, len ich nespája do súvislých viet.

Doma sa rozprávame troma jazykmi. Ja po slovensky, manžel po materinskom jazyku a ja s manželom po nemecky.

Je problém v tom, že počuje viac jazykov naraz?

Rozumie inak všetkému čo od nej chceme.Počúvne nás. Len sa tak trochu obávam komunikácie, lebo od septembra nastupuje do štátnej škôlky.

Mali by sme ísť za logopédom?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že tým, že je vo viacjazyčnom prostredí, tak preto rozpráva takto pomenej. Niektoré deti takto naozaj reagujú.

Logopedická intervencia je na mieste.

V rámci dif dg by som vyplnila aj tento dotazník: https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas