Trojročná dcéra odmieta stravu v škôlke. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. nov 2020

Dobrý deň,

moja trojročná dcéra odmieta v škôlke papať. Bola tam aj na celý deň, lebo sa dobre začlenila. Spolupracuje, hrá sa. Len proste nechce jesť. Preto je len do 12tej, lebo celý deň bez jedla som ju tam nechcela nechať.

Doma ráno vypije za hrnček mlieka a na tom je až pokým po ňu neprídem. Napapá sa pekne až doma.V škôlke povie, že ona bude papať doma a vec je vybavená nepohnú s ňou.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by som postupovala tak, že by som dcérke dala normálne raňajky (nie iba hrnček mlieka) a dohodla sa s učiteľkami v škôlke aj s dcérkou, že jej tam nabalíte vlastné jedlo navarené Vami.

Postupne týmto spôsobom sa naučí papať v škôlke a mohla by začať akceptovať aj stravu pani kuchárky a nie iba Vašu domácu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas