Vakcína Bexsero má výpadok. Bude problém, keď bude syn preočkovaný neskôr?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom očkovania. Aktuálne má Bexsero vakcína výpadok a syn mal ísť v tomto čase na preočkovanie druhou dávkou. Prvú mal v júli, keď mal 7,5 mesiaca. Neskôr by mal ísť aj na tretiu dávku.

Je problém, keď bude preočkovaný neskôr?

Bude musieť absolvovať celý očkovací cyklus znovu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

celý cyklus nebude musieť absolvovať. Zaočkuje sa hneď ako to bude možné a následne (podľa veku pravdepodobne so 6-mesačným odstupom) v ďalšom stanovenom odstupe od 2. dávky. Všetko by sa malo stihnúť do 24. mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas