Očkovanie meningokok ( bexsero)

miskakyblik
28. okt 2022

Ahojte baby. Prosím vás ,syn mal 7 mesiacov keď dostal prvu dávku bexsero, druhu keď mal 9 mesiacov. Teraz bol očkovany mmr ( 14 mesiacov) a doktorka nám dala rovno termín aj na tretiu dávku bexsero , bude mať 15 mesiacov ( čiže pol roka od posledneho bexsera) ... Mali vaše detičky takto stlačené očkovanie proti meningokokom ? Všade čítam že posilňujú a tretia dávka býva 12-24 mesiacov od kompletného ( čiže dvojdavkoveho) očkovania a syn to bude mať miesto 12 mesiacov iba 6 mesiacov rozostup...doktorke sa nedá dovolať aby som sa jej na to spýtala a ja mám z toho veľmi zlý pocit .... Nieje chorlavy ani nežijeme v nejakej oblasti že by z hľadiska epidémie bolo extra riziko...nedáva mi to zmysel ale zas čo by z toho ona mala keby nám ho ockovala zrýchlené, hádam na vakcíny doktori nepodpisuju nejaké spolupráce že by z toho niečo mala či? Teraz stresujem lebo má ísť na to očkovanie v stredu , očakávam že v pondelok z dôvodu sviatkov sa opäť nevdovolam a nechcem si logicky syna ohroziť. Máte tu niektoré takú skúsenosť s takto rýchlym trojdavkovym očkovaním proti meningokokom vakcínou bexsero?budem vďačná ak sa podelíte ...