Zo synčeka vyšiel nestrávený príkrm. Mám robiť príkrmy redšie?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

máme ukončený 4. mesiac a začali sme príkrmy. Dnes druhý deň cuketa, včera pár lyžičiek. Dnes synček spapal skoro celú misku, chutilo mu. Poobede sa pokakal a vyšlo to z neho ako keby cuketu nestrávil. Hovienko bolo tuhšie. Vyzeralo ako kaša, ktorú som mu dávala. Teda trošku tmavšia ako samotná cuketa.

Je problém v tom, že príkrm bol tuhší?

Mám robiť redšie príkrmy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by bol v niečom problém. Pokojne robte príkrmy tak ako ste mu ho spravili dnes.

Zeleninu a ovocie často vidíme úplne nestrávené v detskej stolici. Je to preto,lebo prechádzajú zažívacím traktom veľmi rýchlo (vláknina).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas