Aké vyšetrenia mám podstúpiť pred insemináciou?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

už 17 mesiacov sa snažíme o dieťatko. Manžel má spermiogram v poriadku a ja som absolvovala laparoskopiu. Hormonálny profil je v poriadku.

Teraz nám lekár odporučil insemináciu. Ja mám však pochybnosti, či by som pretým ako začnem užívať Clostilbegyt, nemala absolvovať krvné testy a imunologické vyšetrenie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

imunologické vyšetrenie nie je vyslovene potrebné pred insemináciou.

Vhodná je kontrola priechodnosti vajíčkovodov. V základných vyšetreniach z krvi je možné zistiť protilátky proti spermiám. Možný je ešte PCT test - ster z krčka po pohlavnom styku na priechodnosť spermií hlienom.

Možné je užívanie vitamínov u oboch partnerov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič