Ako funguje PN u SZČO?

Zodpovedané
18. jún 2023

Dobrý deň,

som SZČO a odvody do SP začnem platiť až od októbra, lebo nemám odvedených 270 dní nemocenského poistenia. Nedostanem materskú a ani tehotenské.

Môžem sa dať hneď ako začnem platiť odvody na PN a pokračovať v nej aj vtedy, keď už budem mať nárok aj na rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď už budete povinne platiť odvody do SP (budete mať zaplatené poistné na nemocenské poistenie v správnej výške a včas), tak môžete ísť na PN aj hneď.

Je možný súbeh poberania RP aj PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka