Budem mať nárok na maximálnu výšku daňového bonusu, keď mám dvoch zamestnávateľov?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

podľa najnovších informácií by daňový bonus na dieťa do 15 rokov od januára mal byť v maximálnej výške 140 eur, pri príjme cca 1200 eur. Môj problém je, že mám dvoch zamestnávateľov. U jedného mám hrubú mzdu 1000 eur a u druhého 700 eur.

Budem mať nárok aj v takomto prípade na maximálnu výšku daňového bonusu?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus by mal byť 140 eur na dieťa vo veku do 18 rokov. Na príjem u iného zamestnávateľa sa pri výpočte neprihliada. Až v Ročnom zúčtovaní.

S prianím pekného dňa,
Lenka