Čo robiť, aby sme neprišli o daňové bonusy?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

máme 2 deti. Doteraz daňový bonus poberal stále iba manžel, keďže som bola na MD a RD. Od 01/2023 som zamestnaná aj ja. Dala som si u zamestnávateľa spraviť ročné zúčtovanie dane a tam som požiadala o DB na 1 dieťa, že druhé si dá manžel. Lenže sme sa dozvedeli, že sa to nedá.

Čo môžeme spraviť, aby sme neprišli o bonusy?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadate zamestnávateľa o druhú stranu ročného zúčtovania a celé Ročné zúčtovanie priložíte do opravného/dodatočného daňového priznania, kde si douplatníte DB na druhé dieťa a douplatníte si aj manželov príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka