Bude výška mojej druhej materskej taká ako tá prvá?

Zodpovedané
28. apr 2024

Dobrý deň,

na prvú materskú som nastúpila 04/2022. Po skočení MD som v ochrannej lehote nastúpila PN na 6 mesiacov do 05/2023.

11/2023 som nastúpila na novu dohodu na 2 mesiace do zamestnania a od 01/2024 normálne pracujem na mojom TPP, z ktorého som išla na MD. Nástup na daľšiu MD mi vychádza 11/2024.

Bude v rovnakej výške ako pôvodná?

Ďakujem

Dobrý deň,

nové materské už nemusí byť v rovnakej výške ako predchádzajúca materská. Nepôjde o reťazový pôrod, nakoľko už pred novou materskou pracujete, SP môže vychádzať zo skutočného príjmu, ktorý zarobíte do nástupu na MD, keďže to bude dlhšie obdobie ako 1 celý mesiac.

Špecifická situácia. Skúste sa informovať v Sociálnej poisťovni ako budú posudzovať Vašu novú materskú. Štandardne je rozhodujúcim obdobím predchádzajúci rok.

S prianím pekného dňa,
Lenka