Má manželova bývalá partnerka nárok na daňový bonus a prídavky, keď dcéra prerušila štúdium?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

manželova plnoletá dcéra z predchádzajúceho vzťahu má údajne prerušené štúdium zo zdravotných dôvodov.

Má jej matka nárok na daňový bonus a rodinné prídavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má nárok na rodinné prídavky, tak má nárok aj na daňový bonus.

Jednou z podmienkou nároku na daňový bonus (teda aj prídavky) je, že dieťa je posudzované ako nezaopatrené. Nezaopatrené dieťa je aj dieťa do dovŕšenia 25 rokov veku, ak sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie pre chorobu alebo úraz.

S prianím pekného dňa,
Lenka