Mám nárok na materskú a tehotenskú dávku, keď som od 1/2024 evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

na TPP som pracovala do 31.12.2023. Od januára 2024 som nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. V septembri 2024 mám termín pôrodu.

Mám nárok na materskú a tehotenskú dávku?

Z ktorého obdobia sa mi bude rátať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pracovný pomer vznikol 1.1.2023 alebo skôr, tak rozhodujúce obdobie bude rok 2022. Nastúpite na tehotenské a materské z ochrannej lehoty, nakoľko ste otehotneli do pol roka od skončenia pracovného pomeru. Pokiaľ ste neboli príp. na rodičovskej dovolenke.

S prianím pekného dňa,
Lenka