Mám nárok na materskú z dvoch zamestnaní?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

v prvej práci som bola zamestnaná nepretržite 3 roky, no zmluvu mám na dobu určitú. Končí 31.8.2023. V druhom zamestnaní som na výpomoc od júla. Termin pôrodu mám 10.12.2023.

Budem mať nárok poberať materskú z oboch zamestnaní?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri skončení jedného nemocenského poistenia sa ochranná lehota neuplatňuje, pretože je stále aktívne ďalšie nemocenské poistenie.

Nárok na materské bude z trvajúceho pracovného pomeru. Neuvádzate, že by druhé zamestnanie malo skončiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka