Môže ísť na OČR s dieťaťom aj nevlastná babka?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom OČR.

Môže ísť na OČR s dieťaťom aj nevlastná babka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ošetrovné je nemocenská dávka poskytovaná z dôvodu osobného a celodenného ošetrovania

  • chorého príbuzného v priamom rade - rodič, starý rodič, prastarý rodič..., dieťa, vnúča, pravnúča...,
  • chorého dieťaťa, ktoré nie je príbuzný v priamom rade - osvojené alebo zverené do starostlivosti na základe rozhodnutia príslušného orgánu, vlastné alebo osvojené dieťa manžela/manželky,
  • chorého súrodenca,
  • chorého manžela, chorej manželky,
  • chorého rodiča manžela (manželky).

Vypísala som Vám všetky možnosti. Nevlastná babka nie je v priamom rade a asi nemá dieťa osvojené.

S prianím pekného dňa,
Lenka