Môžu mi neakceptovať zrušenie výpovede?

Zodpovedané
2. máj 2024

Dobrý deň,

27.4.2024 mi skončila RD a so zamestnávateľom som sa dohodla o skončení pomeru dohodou po vyčerpaní dovolenky (28. máj). Bola som u lekára a zistili mi vážne zdravotné problémy. Chcela by som ísť na PN. Zatiaľ som podala žiadosť o zrušenie výpovede, žiadnu výpoveď som nepodpísala.

Môžu mi to neakceptovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste už výpoveď odovzdali písomne a podpísanú, mohli ste podať písomne Odvolanie výpovede.

Zamestnávateľ nemusí súhlasiť, ale ak by súhlasil s odvolaním výpovede, musí svoj súhlas vyjadriť písomne. Stačilo by to zapísať na Vašom Odvolaní výpovede. V takomto prípade pracovný pomer by trval ďalej bez zmien. Následne by ste oznámili PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka