Musím ísť na neplatenú rodičovskú hneď po skončení platenej?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

RD mi končí piatok 10.3.2023 a od soboty 11.3.2023 chcem dovolenku.

Dáva sa dovolenka od piatku alebo od soboty?

Dovolenkovať chcem do konca marca. Následne k 1.4.2023 dám výpoveď dohodou a následne chcem ísť na neplatenú RD.

Je tento postup správny, alebo musím ísť na neplatenú RD hneď po skončení platenej?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnávateľovi oznamujete mesiac vopred, že sa vraciate po RD späť do práce a zároveň aj to, že hneď budete čerpať dovolenku. Zamestnávateľ poskytne nevyčerpanú dovolenku po skončení MD alebo RD.

Dovolenku čerpá zamestnanec na dni, v ktorých má podľa rozvrhu pracovných zmien vykonávať prácu. Ak máte určenú prácu iba cez pracovné dni, tak dovolenka začne v pondelok.

S prianím pekného dňa,
Lenka