Mám nárok na platenú PN, keď som od apríla na neplatenom rodičovskom?

Zodpovedané
18. sep 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom mojej situácie.

Mám nárok na platenú PN, keď som od apríla na neplatenom rodičovskom?

V auguste som si celý mesiac v práci vyčerpala dovolenku a následne som 7.9.2023 nastúpila na PN.

Ďakujem

Dobrý deň,

od apríla do júla ste boli na neplatenej RD, následne ste v auguste čerpali dovolenku až do 6.9.?

Máte nárok na platenú PN, ak aj by sa do nástupu na PN ukončil pracovný pomer, 7-dňovú ochrannú lehotu ste stihli.

S prianím pekného dňa,
Lenka