Musím si podať daňové priznanie?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

v roku 2022 som pracovala na autorskú zmluvu, spolu som dostala 1500 eur. K tomu mám ešte odpracované 3 mesiace v Česku, s príjmom 75 000 Kč.

Musím si podávať daňové priznanie?

Ak si podám daňové priznanie, vznikne mi vratka z dane?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňové priznanie k dani z príjmov je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2022 presiahli sumu 2 289,63 eur a ak bol príjem zo zahraničia.

Do DP zahrnie všetky príjmy aj príjem zo zahraničia, či Vám vyjde vratka to zistíte pri výpočte v DP.

Takto to posúdiť neviem, nakoľko neviem či ste mali vysporiadanú daň zrážkou na autorskú zmluvu, alebo ste sa dohodli inak, a takisto to záleží od Potvrdenia z práce z Čiech.

S prianím pekného dňa,
Lenka