Na koľko dní dovolenky budem mať nárok po návrate z rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
1. jún 2023

Dobrý deň,

mám 37 rokov, na materskú dovolenku som išla v máji 2021. V danom roku som vyčerpala 5 dní dovolenky. Z materskej dovolenky som plynule prešla na rodičovskú dovolenku. V júni 2024 dovŕši dcérka 3 roky a ja plánujem vrátiť sa do práce.

Na koľko dní dovolenky budem mať nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2021 ste mali celoročný nárok na dovolenku - čerpané dni.

Počas roka 2022 ste už boli celý rok už na rodičovskej dovolenke, (nepíšete kedy ste nastúpili na RD), tak už nebudete mať žiadny nárok.

Za rok 2023, ak budete po celý rok na RD, tak nárok = 0.

Za rok 2024 - podľa toho, koľko odpracujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka