Ovplyvní odmena výšku podpory?

Zodpovedané
12. nov 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako a z čoho sa bude počítať dávka v nezamestnanosti a či je možnosť, že dostanem najvyššiu možnú podporu. Momentálne mi končí RD, som zamestnaná na neurčito. Moja pozícia sa rušila, preto mi bolo ponúknuté odstupné. Rada by som teda vyčerpala dovolenku a ukončila PP s dostupným.

Moje príjmy za posledné dva roky boli z RD, teraz bude príjem z dovolenky a odstupné. Zároveň som minulý rok dostala od zamestnávateľa jeden mesiac odmenu za výročie práce, čo som tam zamestnaná.

Ovplyvní táto odmena výšku podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebolo z danej odmeny odvedené poistenie v nezamestnosti, tak nebude mať ani vplyv na výpočet dávky v nezamestnanosti.

Pozrite si na výplatnej páske v danom mesiaci. Myslím si že nebolo odvedené, nakoľko išlo o jednorázovú odmenu popri neprerušenej RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka