Počíta sa do NČZD len príjem počas manželstva alebo aj príjem spred manželstva?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

keď sme sa stali manželmi v zdaňovacom období 2022, konkrétne 8.7. a ja som od 1.7. bola evidovaná na úrade práce, tak keď si chce manžel na mňa uplatniť NČZD na manželku.

Počíta sa tam len príjem, ktorý som mala len počas manželstva alebo aj príjem spred manželstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem, či je uvedený rok 2022 správny. Ale počíta sa príjem, ktorý ste mala za celý rok.

S prianím pekného dňa,
Lenka