Ktoré bude rozhodujúce obdobie pre výpočet môjho materského?

Zodpovedané
15. dec 2023

Dobrý deň,

pracovala som na dobu určitú v období od 1.2.2020 do 30.6.2023. V mesiaci 7/2023 bol pracovný pomer prerušený a ja som bola PN. Následne som sa zamestnala u toho istého zamestnávateľa od 1.8.2023. Na materskú dovolenku som nastúpila 15.11.2023.

Podmienka 90 dní odpracovaných u nového zamestnávateľa (od 1.8.2023) ale v mojom prípade nebola splnená, nakoľko aj v tomto novom pracovnom pomere som bola PN, teda nemám odpracovaných 90 dní.

Ktoré bude rozhodujúce obdobie pre výpočet môjho materského?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

materské sa vypočíta z hrubej mzdy u predošlého zamestnávateľa v predošlom roku = 2022, ak ste u posledného zamestnávateľa mali odvedené nemocenské poistenie menej ako 90 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka