Ako postupovať pri nalomenom zube?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

5 ročný syn má ako keby nalomenú stoličku (štvorku) od medzizubného priestoru smerom k stredu zubu. Je to úzka ryha. Všimla som si to pri čistení zubov, keď som videla, že sa mu tam usádzajú zvyšky jedla.

Zubárka to so mnou konzultovala len telefonicky s tým, že to nie je urgentné a pozrie sa na to na najbližšej preventívke (v januári). Ja však mám obavy, že sa mu tam začne vytvárať zubný kaz. Nedokážem to vyčistiť ani niťou, ani jednozväzkovou a ani medzizubnou kefkou.

Máme sa dožadovať vyšetrenia?

Ako sa opravujú takéto problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o medzizubný kaz, zub nemá dôvod sa len tak nalomiť. Kedy mal naposledy robené záhryzové snímky? Na nich najlepšie bude vidieť, ako je kaz hlboký.

Každopádne ak už rodič vidí "dieru", väčšinou je kaz už hlboký. Čo najskôr si vypýtajte termín u svojho detského stomatológa.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk