Bude mať dcéra priestor na prerezanie trvalých zubov, keď má zúbky tesne vedľa seba?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

moja 14 mesačná slečna má 12 zubov, ktoré poctivo čistíme. Jedna zubná lekárka písala, že ak nie sú medzi zúbkami medzery a sú hneď u mliečnych zubov uzatvorené medzizubné priestory, tak nebude v budúcnosti priestor na prezeranie trvalých zúbkov.

Je to podľa Vašich skúsenosti pravda?

Dcéra má od začiatku zúbky hneď vedľa seba. Pri čistení niťou má zúbky tak natesno, že až niť cinká.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že to ovplyvní trvalé zúbky.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk