Čo znamená z vyšetrenia a- Milk igg zvýšené 27,83?

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o vysvetlenie hodnôt

Čo znamená z vyšetrenia a- Milk igg zvýšené 27.83?

Doktorka mi napísala, že intolerancia kravského mlieka.

Ako sa mám stravovať?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto vyšetrenie poukazuje na zvýšené množstvo protilátok v krvi proti kravskému mlieku. To znamená, že je potrebné zaradiť diétu bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov. Strava by teda po tejto stránke mala byť vegánska. Využite náhrady mlieka, smotany, syrov na báze rastlinných surovín.

Intolerancia má svoju príčinu, vzniká napr. pri gastritíde a pod. Preto je dôležité stav stabilizovať aj diétou protizápalu alebo konkrétnemu problému v trávení. Tuto už však je potrebné individuálne konzultovanie stravy.

Čo však môžete urobiť je zaradiť do stravy za studena lisované oleje - zdravé tuky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/