Je šanca, že sa dcérka vylieči z alergie na kravskú bielkovinu?

Zodpovedané
19. okt 2021

Dobrý deň,

dcérke bola diagnostikovaná alergia na bielkovinu kravského mlieka. Mala často zápchu a vyhádzané červené líca. Dosť ma prekvapili hodnoty v krvi. Mala hodnotu vyše 190. Lekárka povedala, že to je vysoko pozitívne a nariadila prísnu diétu.

Je možné, že kvôli vysokým hodnotám sa dcérka z tejto alergie nedostane?

Drží prísnu diétu. Stolica sa upravila, ale líca ma stále rovnaké.

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia na kravskú bielkovinu ako aj každá potravinová alergia nesie so sebou riziko zápalu tráviacich orgánov. Preto každý dlhodobý prejav na koži alebo pokožke môžeme vnímať ako odraz stavu napr. črevnej steny. Samozrejme je iné ak začervenanie nastupuje rýchlo ako alergická reakcia po konzumácií potraviny a vymizne. Vy však píšete o dlhodobom začervenaní.

Tým chcem povedať, že teraz je najdôležitejšie dodržiavať bezmliečnu diétu a tiež sa stravovať racionálne vzhľadom k diagnóze. Nestačí len vyradenie mliečneho ale aj spracovaných potravín a cukru.

Na otázku či alergia vymizne by som potrebovala vedieť či sa jedná o IgE alergiu alebo Non IgE alergiu a tiež vek dieťaťa.

Môžete mi tieto informácie doplniť a poslať na mail info@imwell.sk

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/