Má môj trojročný synček alergiu na mlieko?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

môj trojročný syn bol na vyšetrení, lebo trpí častými nádchami a zatekaním hlienov.

Výsledky:

  • antimilk igg 108,
  • antimilk iga 12,4,
  • antimilk igm 29,2,
  • celkové ige 3,2.

Má nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky okrem celkového IgE poukazujú na intoleranciu na mliečne zložky (vrátane laktózy aj bielkoviny). Výsledky sú celkom vysoké. Najmä cez protilátky IgG. Často takéto intolerancie bývajú dôsledkom laktózovej intolerancie alebo intoleranciu lepku (vrátane celiakie). Odporúčam vyšetriť ešte tieto parametre.

Pre vás to zatiaľ znamená diéte bez mliečnych zložiek dlhodobo do stabilizácie stavu, všeobecne sa odporúča do predškolského veku.

Dôležité je, aby ste prešli na správnu diétu. Pri tom som vám k dispozícií prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/