Môžem mať vyrážky z jedla?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

asi pred týždňom sme si so synom objednali čínske rezance. Na druhý deň mal syn vyrážky na nohách. Hneď som s ním išla k lekárke. Vraj je to reakcia buď na jedlo alebo na ovocie a zeleninu. Dávala som mu tekutý púder a zišlo mu to. Potom to začalo mne a trvá to doteraz. Normálne cítim ako mi vychádzajú vždy nové a nové. Používam aj ja tekutý púder, na noc striedam Dithiaden so Zodacom, ale nepomáha. Neviem či je to u mňa z jedla. Nezvyknem mať vyrážky, som z toho znechutená.

Bola som objednaná ku gynekológovi a kvôli vyrážkam som musela zrušiť termín.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na odpoveď mám veľmi málo informácií. Neviem čo presne obsahuje dané jedlo. Taktiež neviem koľko má syn rokov. Ani nepoznám Vašu anamnézu.

Aktuálne sa už problém asi pohol.

Stále existujú stravovacie zariadenia, ktoré varia z potravín, ktorých pôvod je nejasný.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/