Znamená výsyp na tele 2,5-ročnej dcérky alergiu?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

moja 2,5-ročná dcéra má takýto výsyp. Pediatrička to uzavrela ako alergiu na jedlo, ale vyrážka nemizne už 2 týždne. Berie len Fenistil. Mám pocit, že toho skôr pribúda. Má to však len na pravej strane brucha, kúsok na ľavej ruke na vnútornej strane zápästia a po pravom stehne na vonkajšej strane. Nebola pred výsypom chorá a ani nebrala žiadne lieky.

O čo by mohlo ísť podľa Vás?

Čo by ste odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte podozrenie na alergiu na potraviny, tak navštívte imunolaergológa. Niekedy sa takýto výsyp prejavuje aj po viróze.

Dcérka je už vo veku, kedy viete podstúpiť viacero testov.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/