Majú biele ručičky a nožičky spojitosť so srdiečkom?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

u 11-týždňovej dcérky pozorujem stále často biele ručičky a nožičky, modranie okolo pier a očí. Bola donosená 40+4, priebeh pôrodu v poriadku. Prepustení sme boli po 3 dňoch. Krásne priberá, je na MM, váži 6400 g.

Máva problémy s bruškom, s prdíkmi. Do toho sú aj plače. Dnes po plači ako mala cumlík, tak vypúlila oči a prestala dýchať. Hrozný stav, prebrala som ju pobúchaním po chrbáte.

S tými ručičkami a nožičkami sme boli u pediatričky a vraj je taká bledokožá. Spravila oxymetrom okysličenie krvi a popočúvala ju. Bolo to v poriadku - 95% okysličenie a krv bola v poriadku.

Vždy pri tých plačoch, kolikách, pozorujem biele tie ručičky a nožičky.

Môže to mať spojitosť so srdiečkom?

Čo mohlo spôsobiť to zastavenie dýchania?

Ďakujem

Dobrý deň,

z uvedených príznakov neviem povedať, čo môže byť ich príčinou.

Ak Vaše dieťa dobre prospieva, nemá zistený šelet na srdci a výrazne neomodráva, tak je pravdepodobné, že sa nejedná o závažnú chybu srdca.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/