Aké sú nevýhody obojsmernej autosedačky?

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dualfix autosedačiek.

Majú dualfix autosedačky nejaké nevýhody voči protismerkám?

Ak áno, tak aké sú to?

Aký je Váš názor na Britax Römer Dualfix iSense?

Je bezpečná?

Môžu sa v nej voziť deti, ktoré ešte nesedia?

Aký máte názor na jednosmerku BeSafe Stretch?

Čo je výhodou voči iSense?

Ktorú by ste skôr poradili?

Hovorí sa, že dieťa môže byť v autosedačke až od momentu, keď samo sedí.

Myslí sa tým to, že sa do toho sedu dá samé, alebo aj to keď ho rodič posadí a ono dokáže udržať balanc?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Britax Römer Dualfix iSense je kvalitná, bezpečná autosedačka, určite však nie je vhodná pre nesediace dieťa. Pekne sedí už vzrastovo väčším deťom, pre menšie deti absentujú zmenšovacie vložky, a je vhodná skôr do áut, ktoré nemajú príliš veľký sklon sedadiel.

Novinka od firmy BeSafe, BeSafe Stretch, je čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Z vyššie spomenutých by som jednoznačne vybrala BeSafe Stretch.

Na prechod do pokračovacej sedačky je dieťa pripravené až keď už prešlo do samostatného sedu (zo sedu šikmého) a sedí stabilne aspoň dva mesiace (kvôli dostatočnému sformovaniu chrbtice do tvaru písmena S). Určite nie vtedy, ak ho posadí sám rodič - jedná sa o pasívny sed, ktorý môže mať na vývoj chrbtice nepriaznivé následky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek