Pokračovacia autosedačka Britax Romer

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

synček je ešte malinký a preto používame stále vajícko, konkrétne Britax Romer i sense. Nasleduje potom myslím pokračujúca sedačka Dualfix od Britaxu.

Máme auto Toyota Rav4.
Je prosím Vás vhodná táto pokračujúca autosedačka do nášho auta? Čítala som, že pri Britaxe môže dieťatku padať hlava.

Vajíčko nám vyhovuje a máme aj základňu k tomu, ale aj bude padať hlavička, radšej kúpime novú sedačku aj so základňou.
Čo si o tom myslíte ?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som volila inú autosedačku. Okrem sklonu sedadiel je problém aj v absencii zmenšovacích vložiek, ktoré zaistia, že dieťa nebude mať okolo seba príliš veľa voľného miesta a bude v sedačke dostatočne chránené. Mínusom je aj príliš otvorená hlavová opierka.

Na šikmé sedadlá odporúčam Joie i-Spin 360. Je to otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg. Obsahuje postupne odoberateľné vložky, ktoré zabezpečia, že dieťa nebude mať v sedačke okolo seba príliš veľa priestoru a bude dostatočne chránené. Vložky sú však trošku tenšie, a tak je sedačka vhodnejšia pre deti s pevnejšou postavou.

Do pozornosti by som určite dala aj Joie i-Harbour Signature. Jedná sa o najnovšiu otočnú autosedačku značky Joie. Dá sa používať v oboch smeroch, je výborne polohovateľná, s nosnosťou do 18,5kg v oboch smeroch. Má rozoberateľnú 4 dielnu vložku, je vhodná aj pre drobnejšie, útlejšie detičky. V protismere poskytuje ešte viac miesta na nôžky dieťaťa. Používa sa so základňou Joie i-Base Encore, ktorá sa kupuje osobitne.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek