Akú autosedačku pre 10 mesačné dieťa, ktoré už sedí?

Zodpovedané
5. okt 2020

Dobrý deň,

máme vajíčko z trojkombinácie a zvažujeme kúpu autosedačku. Syn má 10 mesiacov a 10 kg, už sám sedí.

Máme dve varianty. Kúpime kvalitnejšie vajíčko a keď z neho vyrastie, tak potom kúpime autosedačku. Alebo kúpime autosedačku už teraz. Ale takú, ktorá má vlastnosti vajíčka, ale vydrží napr. do 18 kg.

Ktorá varianta je lepšia?

Poradíte autosedačku pre obidve varianty?

Oplatí sa kúpiť lacnejšie vajíčko, napr. Cybex Aton Cloud?

Je vhodnejšie počkať a kúpiť sedačku od 9 kg do 25 kg?

Ďakujem

Dobrý deň,

10 mesačné sediace dieťa už v pohode môže ísť do protismernej autosedačky do 25 kg, resp. do obojsmernej do 18 kg.

Z protismeriek odporúčam:

  • Axkid Minikid - kvalitná švédska protismerka do 25 kg. Má viac polôh. Ak máte v aute šikmé sedadlá, tak odporúčam určite aj s klinom, aby mala sedačka správny sklon.

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid je sedačka patriaca do skupiny 0 - 25 kg (asi 125 cm, 6 rokov). Nenahrádza typ vajíčka pre bábätká. Minikid sa odporúča používať hneď ako dieťa vyrastie z vajíčka. Je dobrou voľbou pre dlhšie cestovanie v polohe proti smeru jazdy (a to pozícia jazdy je najbezpečnejší spôsob cestovania v aute).

Axkid klin

Axkid klin pomáha vyplniť medzeru medzi detskou autosedačkou a sedadlom vozidla tak, aby bol zaistený správny uhol náklonu.

  • Klippan Century/Klippan Opti 129 - kvalitná protismerka do 25 kg fínskej značky Klippan vydrží výškovo o niečo dlhšie ako Axkid. Nie je pre bacuľaté detičky. Je pomerne úzka a úspornejšia na miesto aj čo sa týka hĺbky.

Autosedačka Klippan Century

Autosedačka Klippan Century je fínska značka protismernej autosedačky pre deti od 9 do 25 kg.

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je fínska značka rastúcej autosedačky pre deti od 61 - 125 cm a do maximálnej váhy 32 kg. Existuje možnosť dokúpiť si letný poťah a držiak na pitie. Autosedačka je umiestnená proti smeru jazdy. Tento spôsob cestovania je 5x bezpečnejší ako cestovanie po smere jazdy. Možno zakúpiť vo farbách Freestyle, Šport a Sunset.

  • Axkid Move - lacnejšia verzia Minikid autosedačky. Troška inak sa ovláda, má menej pozícií náklonu a je cenovo dostupnejšia.

Autosedačka Axkid Move

Autosedačka Axkid Move je určená proti smeru jazdy a to pre deti od 9 do 25 kg (cca do 125 cm výšky dieťaťa alebo 6 rokov). Vďaka svojmu inovatívnemu vzhľadu zaberie sedačka v aute veľmi málo miesta a môže byť nasadená na sedadlo aj pre veľmi malé deti, ktoré nepotrebujú veľa miesta na nohy.

  • Axkid One - premakaná špičková protismerka do 23 kg (cca 125 cm). Jediná v svojej kategórii (protismeriek na dlhšie ako do 18 -19 kg) na Isofix, extra ľahká a rýchla inštalácia (do pol minútky), polohovateľná aj za jazdy, extra bezpečná. Prešla najprísnejším Plus testom - Švédskym.

Autosedačka Axkid One

Autosedačka Axkid One disponuje vo svojej triede najlepším nastaviteľným priestorom pre nohy vo vozidle.

Z obojsmeriek:

  • Joie i-Spin 360 - otočná Isofixová obojsmerka do 18 kg (105 cm), vhodná aj na šikmejšie sedadlá.
  • Nuna Prym - tak ako i-Spin, vhodná tiež aj na šikmé sedadlá.
  • Joie Stages bezisofixová verzia (ak sa vypodloží môže byť aj na šikmé sedadlá), Joie Stages Isofix len na rovné sedadlá.
  • Klippan Triofix Recline Sport so základňou - obojsmerná 9 - 36 kg. Naklikáva sa na základňu pripútateľnú Isofixom alebo pásom auta. V protismere sa dajú nastaviť 2 polohy sklonu, v smere má jednu polohu (mierne naklopenú polohu aby hlava nepadala).

Autosedačka Joie i-Spin 360

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 je sedačka, ktorá sa dá použiť v smere a proti smeru jazdy. Pre použitie proti smeru jazdy - od narodenia až do výšky 105 cm. A pre použitie v smere jazdy od veku 15 mesiacov (min. 76 cm výšky) do výšky 105 cm.

Autosedačka Nuna PRYM

Autosedačka Nuna PRYM je ľahko ovládateľná vďaka možnosti natočenia o 360 stupňov a zároveň bezpečná, vďaka použitiu špičkových tlmiacich materiálov. Použitie proti smeru jazdy je pre výšku 40 - 105 cm. Použitie v smere jazdy je pre výšku 76 - 105 cm.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Joie Stages Isofix

Autosedačka Joie Stages Isofix je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou

Autosedačka Klippan Triofix Recline so základňou získala cenu "Novinka roku 2012" na výstave BARNochBABY vo Švédsku.

-

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute