Akú bezpečnú autosedačku s Isofixom 15 kg+ a ochranou proti bočnému nárazu odporúčate?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

hľadáme autosedačku pre syna, ktorý má 2,5 roka, ale váži už 18 kg. Ešte by možno chvíľu vydržal v pôvodnej, ale už chceme kúpiť aj novú.
Limituje nás to, že raz by sme chceli vypratať do auta aj 3 sedačky, ak by sa pritrafilo tretí drobec.

Štvorročný syn má Britax Römer Kidfix II XP SICT 2019. Tam sa nám zdá, že operadlo by mohlo byť ešte prichytené. Mladšiemu hľadáme niečo s Isofixom, ochranou proti bočnému nárazu, ochranou na páse.

Pozerali sme nasledovné autosedačky, ale nevieme rozdiely v radách S, M a inými.
Britax-Römer Kidfix 2 S 2021 Cosmos Black
Britax-Römer Kidfix III M 2021 Air Black
Britax-Römer Advansafix IV R 2021 Cool Flow Blue

Aké sú medzi nimi rozdiely?

Ktorá je najlepšia?

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačky rady Kidfix sa od seba výrazne nelíšia. Sú vhodné pre deti od 15 do 36 kg. Autosedačka Britax-Römer Advansafix IV R je vhodná od 9 do 36 kg. Umožňuje nastaviť sklon opierky do 3 pohodlných pozícií, čo pri autosedačkách Kidfix možné nie je.

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R

Autosedačka Britax Römer Advansafix IV R bola vyvinutá tak, aby deti od 9 do 36 kg mohli cestovať bezpečne a pohodlne. Ako dieťa rastie, môžete vďaka funkcii FLIP & GROW prepnúť z integrovaného 5 bodového pásu sedačky na trojbodový bezpečnostný pás.

Pokiaľ by ste v budúcnosti chceli umiestniť 3 autosedačky vedľa seba, tak zo značky Britax Vám odporúčam ešte autosedačku:

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size je vhodná pre deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka má úzku konštrukciu, ktorá dovoľuje umiestnenie troch autosedačiek vedľa seba. Z autosedačky je možné odmontovať bočnú ochranu SICT.

Ďalej ponúka možnosť umiestnenia 3 autosedačiek vedľa seba značka BeSafe, konkrétne autosedačka:

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.